حوزه علمیه خوی

طبلایفایفتقبفتقغتنفتتفنف

حجت الاسلام و المسلمین اکبری دربرگزاری دوره مقدماتی آشنایی با ریشه ها و آینده انقلاب اسلامی:

راهبرد تمامی پیامبران ایجاد حکومت برای پیاده سازی اهداف الهی بوده است

Untitled-1.jpg

 

حوزه علمیه خوی/ حجت الاسلام اکبری:انقلاب جمهوری اسلامی ایران در امتداد و ادامه دهنده حرکت عظیم و خطیر انبیا و اولیاء الهی بوده و برای رسیدن به تمدن اسلامی که مقدمه دولت کریمه امام زمان است ، نیاز به دولت اسلامی ست که کارکنان و مجریان آن اسلام حقیقی را در برنامه های دولت و جامعه اجرا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری در دوره ای که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با عنوان ریشه ها و آینده انقلاب اسلامی به مدت ده جلسه در حوزه علمیه شهرستان خوی برگزار می گردد بیان داشتند:
دو مبحث ریشه ها و آینده انقلاب اسلامی ضمن تفاوتی که با هم دارند، دارای اهمیت فراوانی می باشند ؛ ریشه محکمی که انقلاب اسلامی دارد به گونه ای در سخنان ‌و رهنمود های رهبر انقلاب جلوه و ظهور کرده که ایشان در تدابیر و دیدگاه های خود ذره ای تردید ندارند.
ایشان ضمن اشاره به مراحل تشکیل جامعه اسلامی که عبارتند از امت سازی ، دولت سازی و تمدن سازی بیان کردند : امت محور آرمان‌ها مبانی و معیار های خود را ولی الهی می‌داند که در قرآن کریم از آن به جامعه قرآنی تعبیر شده است.انبیای الهی خواسته اند مسیر امت سازی ، دولت سازی ، تمدن سازی را پیاده سازند که بخاطر فراهم نبودن شرایط جامعه ، تعداد خیلی محدودی توانایی اجرای برخی از این امور را داشتند.
حجت الاسلام اکبری با اشاره به دوره های تشکیل حکومت اسلامی و اهمیت تمدن اسلامی ادامه دادند:
دوره رسالت ، وصایت ،ایجاد ، قوام و قیام امت از ادوار تشکیل حکومت اسلامی بوره که در برخی مقاطع تاریخی از دوران ایجاد امت و قوام امت ، مجریان امر به مناسبت شرایط جامعه به کارها و برنامه های مخفی ، علمی یا فرهنگی روی می آورند.
وی افزود : دوره قیام امت از میرزای شیرازی شروع و به امام راحل ( ره) ختم گشته و پس از آن ریشه انقلاب در پانزده سال پی ریزی شده بود .
البته در این سی و هشت سال دولت اسلامی مطلوب تشکیل نشده است فلذا اگر از موانع تشکیل دولت اسلامی عبور کنیم به جامعه اسلامی و سپس به تمدن اسلامی که زمینه ساز شروع دولت کریمه امام زمان است راه می یابیم.
حجت الاسلام اکبری در پایان به ویژگی های نهضت اسلامی از دیدگاه رهبری چنین اشاره کردند : دیرین بودن ، رهبری تضمین شده و سلسله متصل رهبری ، نقشه راه کلان ، اهداف عینی و رشد فزاینده از جمله ویژگی های نهضت اسلامی است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد